Kiemelkedő szakmai elismerés

Az Érdi Tankerületi Központ minden év júniusában megrendezi a tankerületi pedagógus napot. Itt kerül sor különböző kitüntetések és díjak átadására. A 48 intézmény között mi is képviseltettük magunkat. Ezen az eseményen Csordásné Silingi Anna intézményvezető – helyettes miniszteri kitüntetésben részesült.

Anna 1998 óta dolgozik a pátyi Bocskai Általános Iskolában, tanítóként.  Mindössze egy évre volt távol az iskolából. Egy magánintézménybe ment tanítani, hogy más szemléletmóddal is találkozzon. Ott az élménypedagógiai módszertára csak gyarapodott és feltöltődve tért vissza. Pátyon él, keze rajta van a falu ütőerén. Anci 33

A gyerekekkel türelmesen, odafigyelve bánik. Inkluzív nevelés és differenciálás nála oly természetességből fakad, amit nem lehet tanulni. Született tanítónő. Munkájára igényes, törekszik a tökéletességre, harmóniát teremt maga körül.

2020 augusztusában kértem fel intézményvezető-helyettesnek. Nagyon gyorsan beletanult az új feladatokba, az alsó tagozat ügyes-bajos dolgait szívvel-lélekkel intézi. Informatikát készség szinten használja, legyen szó Kréta rendszerről, vagy közösségi média felületekről. Iskolánk weboldalát és közösségi média oldalát nagy igénnyel Anna gondozza, sok egyéb teendője mellett. Vezetői tevékenysége miatt az osztályfőnökségről le kellett mondania, de a kis alsós osztályát nem hagyta el. A fő tárgyakat, matematikát és magyart továbbra is Ő tanította az osztályban, nem kevés óraszámban. A gyerekekkel sok időt töltött, külön programokat szervezett nekik.

Az Örökös Ökoiskola cím megszerzésében és megtartásában is kulcsfontosságú személy. A fentarthatóságra, a természet szeretetére nevelte eddigi osztályait is, most pedig vezetőségi szinten is kiteljesedik ez a szemlélete.

Anna tanítóként és vezetői tevékenységében is példamutató, elismerésre méltó munkát végez.

2022. 08. 15.

Fenyvesi Zsolt