Tisztelt Látogató!

Szeretettel köszöntöm iskolánk honlapján.
Iskolánk egy nagy múlttal rendelkező, színvonalas intézmény a Zsámbéki-medencében. Beiskolázási körzetünk Páty település területére terjed ki. A pátyi közintézményekkel hagyományosan jó kapcsolatot ápolunk. Nyitott, gyermekközpontú intézmény a Bocskai Iskola, ahol több mint negyven elkötelezett pedagógus dolgozik. Huszonkét osztályban, több mint 520 diákunk van. Kiemelt szerepe van iskolánkban a fenntarthatóságnak, a természet-közeliségnek és a környezettudatos nevelésnek. Életrevaló, boldog gyerekeket szeretnénk tovább engedni intézményünkből a nyolc év után. Rendkívül izgalmas játék az ulti, különböző vállalásokat kell végrehajtani egy-egy játék alatt. Mérő László pszichológus a következőket írja erről a kártyajátékról.Igazgató2023

„Az ulti nagyon jellemző ránk, magyarokra. (...) Az ulti valójában arról szól, hogy tűzz ki reális célokat, nagyokat, de olyanokat, amelyek még épp jó eséllyel teljesíthetők ellenszélben is. Pont azért nagyon magyar játék, mert mi a történelmünkből megtanultuk, hogy az ellenszéllel mindig számolni kell. Ugyanakkor megtanultuk a dolog másik oldalát is: muszáj másokkal kooperálni azért, hogy a linken bevállalt vagy rosszul megvalósított bemondásokról kiderüljön, hogy ilyenek.”

Vállaljatok be dolgokat! Ne könnyelműen esztelenül erőtökön felül, de vállaljatok és kooperáljatok. Jelenlegi munkaerő piacon fontos az a készség, hogy mennyire csapatjátékos az ember. Ti legyetek csapat játékosok, nem azért, mert muszáj, hanem tudd, hogy ketten messzebbre lehet eljutni.

Hadd idézzem még Márai Sándort:

„Műveden építs mindennap valamit, mindennap. Néha csak javítsd egy részletét, néha, mikor erőtlen vagy, csak rendezgesd, tedd helyére a rendetlen sorokat és oldalakat. De mindennap építsd egy mozdulattal.”

Miért hozom ide ezt az idézetet? Nektek gyerekek azért, mert tudd minden nap egy picit a leckét megcsinálni, csak picit olvasni minden nap és akkor, már tettél valamit a tudás érdekében.

Mi felnőttek is minden nap, hol keményebben, hol csak tényleg egy téglával, de építjük a jövőtöket. Ne felejtsük el az apró téglákal, ebben a korban építeni gyermekeinket. Az esti mesét, azt az egyszeri társasjátékot, a suliból hazamenet meghallgatni, amíg mesél még arról, hogy mi volt vele az iskolában.

Elég lesz, elég jó szülőnek lenni, nem kell tökéletesnek.

A következő években, sok új tervet szeretnénk megvalósítani. Ehhez széles társadalmi összefogásra van szükségünk településen belül és kívül is.

“Gyerekként mindenki művész. A nehézség abban áll, hogy felnőttként is annak maradjunk.”

— Pablo Picasso

Fenyvesi Zsolt